Makale

Evde Egzersiz İçin Ücretsiz Mobil Uygulamalar #EvdeKal

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını nedeniyle korunma amaçlı evlerimizde kalıyoruz. Bu yazıda evde egzersiz yapabileceğiniz ücretsiz mobil uygulamalar yer almakta. Uygulamaları linklerden veya uygulama marketlerden aratarak indirebilirsiniz. Bunun dışında danışanlarıma da tavsiye ettiğim “Walk at Home” YouTube kanalı videolarıyla evde yürüyüş yapabilirsiniz.

1) adidas Training by Runtastic – Fitness uygulaman

D756-F2-D7-C110-43-A6-9-C31-639-C11-EB6-BD7

<i class=”fab fa-google”></i> Google Play <i class=”fab fa-apple”></i> App Store Ücretsiz Premium 90 Gün

Başlamak en zorudur, derler… Şimdi sen de kısa sürede yapabileceğin egzersizlerle hayallerindeki vücuda kavuşmaya hazır mısın? Bunun için tek gereken birkaç dakika zaman ve tabii ki adidas Training uygulaması. Çalışmalara hemen bugün başla!

SENİN İHTİYAÇLARINA GÖRE DÜZENLENDİ
– Antrenman Oluştur: Şimdi aletsiz olarak dilediğin zaman, her yerde yapabileceğin kısa ve hedefe yönelik antrenmanlar oluştur! Başlamak sadece 7 dakikanı alacak! adidas Training uygulaması şimdi ister evde, ister spor salonunda, ister parkta senin kişisel Fitness antrenörün olmaya hazır!
– Kas yapmak, kilo vermek veya fitness seviyeni artırmak mı istiyorsun? adidas Training’deki onlarca antrenman planı ne güne duruyor? Fitness hedeflerine ulaşmak için bir planın olsun!
– Haftada 2, 3, 4 veya 5 gün vücut ağırlığı ve kuvvet antrenmanları yapabilirsin.
– Fitness seviyen ve ayıracağın vakite göre ayarlanacak kişisel antrenman planına başla. Kol, bacak, kalça veya göğüs bölgeleri için özel egzersizlerimizi dene.
– 180’in üstünde HD vücut ağırlığı egzersiz videosunda bir fitness antrenörü tarafından tüm egzersizlerin nasıl yapılacağını izle ve püf noktalarını öğren.

2) 7 Dakika Egzersiz

FE184420-AE26-49-F8-864-B-E6-F17-D43-FC99

<i class=”fab fa-google”></i> Google Play <i class=”fab fa-apple”></i> App Store

3 milyondan fazla kullanıcı 7 dakikalık antrenmanı çok seviyor. Kilo kaybına yardımcı olduğu ve kardiyovasküler fonksiyonu iyileştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Her bir egzersizi nasıl yapacağınızı gösteren videolar ile kilo vermek, düz bir karın alın ve karın kaslarınızı güçlendirin, 7 Dakika Egzersiz’i deneyin, gövdenizi ve kaslarınızı güçlendirin.

Sizin ve benim gibi sıradan insanlar için en iyi egzersizler, her zaman her yerde hızlı bir antrenman yapabilirsiniz. Sadece 7 dakika sürer. Bu 7 dakikalık antrenman, New York Times tarafından “minimum uğraşıyla maksimum sonuçlar” sunuldu.

3) Nike Training Club

3862-EF59-4029-4365-8529-30-C18-EA8-E834

<i class=”fab fa-google”></i> Google Play <i class=”fab fa-apple”></i> App Store

Mükemmel Kişisel Trainer’ın Nike Training Club’a hoş geldin. Her egzersizin birinci sınıf Nike Master Trainer’larımız tarafından yaptırıldığı, kuvvet ve dayanıklılıktan hareket kabiliyeti ve yogaya kadar tüm vücudu çalıştıran 185’den fazla ücretsiz antrenmanla forma gir. İster deneyimli bir sporcu ister acemi ol, belirli bir yapıya ihtiyacın varsa sana ve programına uyum sağlayan kişiselleştirilmiş antrenman planlarımızla istediğin vücuda kavuşabilirsin.

HER ZAMAN, HER YERDE ANTRENMAN YAP

İstediğin vücuda kavuşmak için günde iki saatini ayıramıyor musun? Nike Training Club kullanıcıları, en yoğun günlerinde bile sonuç almalarını sağlayan ve yalnızca vücut ağırlığını kullanan kısa antrenmanlarımıza bayılıyor.

4) Ev Egzersizleri – Ekipmansız

A91-B13-C3-2923-4-EB1-B450-2-A4-B2-E0-D63-D3

<i class=”fab fa-google”></i> Google Play <i class=”fab fa-apple”></i> App Store

Ev Egzersizleri, tüm ana kas gruplarınız için günlük egzersiz rutinleri sunar. Günde sadece birkaç dakikada, spor salonuna gitmeye gerek kalmaksızın kas yapabilir ve zinde kalabilirsiniz. Ekipman veya koça gerek yoktur, tüm egzersizler sadece vücudunuzun ağırlığıyla yapılabilir.

Uygulama, karın kaslarınız, göğsünüz, bacaklarınız, kollarınız ve poponuz için egzersizler içerdiği gibi bunun yanında tüm vücudu çalıştıran egzersizlere de sahiptir. Tüm egzersizler uzmanlarca tasarlanmıştır. Hiçbirisi ekipmana ihtiyaç duymaz, yani spor salonuna gitmeye gerek yoktur. Günde sadece birkaç dakikanızı alsa da kaslarınızı etkili biçimde güçlendirir ve evde baklava dilimi kas yapmanıza yardımcı olur.

Isınma ve gerinme rutinleri, bilimsel bir biçimde egzersiz yapmanızı temin edecek biçimde tasarlanmıştır. Her egzersiz için animasyonlar ve video rehberler sayesinde her egzersiz sırasında doğru biçimi kullandığınızdan emin olabilirsiniz.

5) Freeletics – Kişiye Özel Fitness Coach’u

789-CD909-7-B23-438-B-8-FA6-9-E5-BB71-C154-F

<i class=”fab fa-google”></i> Google Play <i class=”fab fa-apple”></i> App Store

Kişisel dijital antrenörle her an, her yerde antrenman yap. Gym’e ihtiyaç duymadan kilo ver, kas yap ve fit ol. Fitness seviyen ne olursa olsun, kısa, kılavuzlu workoutlar ve Audio Coaching’le sağlıklı alışkanlıklar kazanırken hedefine ulaş.

Freeletics hızla başarı elde etmen için sana özel kısa HIIT workoutlar sunar. Fitness seviyen ne olursa olsun AI antrenörümüz her an, her yerde ter atmanı sağlayacak kişiselleştirilmiş antrenman planları tasarlar. İster vücut ağırlığıyla, ister kuvvet antrenmanı veya kılavuzlu koşu yapmak iste, Freeletics’le sonsuz HIIT workoutuna sahip olabilirsin.

6) Seven – 7 Minute Workout

368-A38-F2-3-B44-4-E85-AD63-B469-FD6485-C4

<i class=”fab fa-google”></i> Google Play <i class=”fab fa-apple”></i> App Store

Zinde olmak hiç bu kadar kolay ve eğlenceli olmamıştı! Yedi egzersiz, günde sadece 7 dakika ile egzersizden maksimum fayda sağlamak için bilimsel çalışmalara dayanmaktadır.

Kişiselleştirilmiş antrenman planları ile Seven, antrenmanınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Formda kalmak, kilo vermek veya güçlü olmak ister misiniz? Sadece bir hedef ve fitness seviyesi seçin ve Seven’in gerisini halletmesine izin verin.

NEDEN YEDİ?
– İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde çalışın. Herhangi bir ekipman gerektirmez.
– Günlük 7 dakikalık egzersiz yarışmamızla bir eğitim alışkanlığı oluşturun
– Ekstra teşvik ve destek için arkadaşlarınızla rekabet edin
– İhtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre kişiselleştirilmiş egzersizler oluşturun

7) FitOn – Ücretsiz Fitness Egzersizleri ve Kişiselleştirilmiş Planlar

9-ECF85-D1-8097-4-F06-98-BE-2-DDA9-C7135-A5

<i class=”fab fa-google”></i> Google Play <i class=”fab fa-apple”></i> App Store

Ücretsiz, kişiselleştirilmiş egzersiz planları ile her zaman, her yerde kilo verin ve formda kalın.

Kardiyo’dan kuvvet antrenmanına HIIT, yoga, Pilates, dans ve daha fazlasına kadar en iyi egzersiz sınıflarına sınırsız erişim ile sağlık ve fitness hedeflerinize ulaşın.

8) Walk at Home by Leslie Sansone

Walk at Home, dünyanın önde gelen fitness yürüyüş markası ve orijinal yürüyüş egzersizinin yaratıcısıdır. Leslie Sansone tarafından oluşturulan Walk at Home, MİLYONLARCA insanın 30 yılı aşkın bir süredir aktif ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı oldu. Walk at Home’un popüler YouTube kanalı 1 Milyondan fazla aboneye sahip ve YouTube’daki EN İYİ FITNESS KANALLARI arasında yer alıyor.

Semiye Tosunkaya

1963 yılında Muğla, Ortaca’da doğdum. 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldum. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde çalışmaya başladım. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde Yüksek Lisansımı tamamlayarak "uzman diyetisyen" ünvanımı aldım. 2013 yılından itibaren Muğla, Ortaca'da ESAS Beslenme ve Diyet Danışmanlığı'nda çalışmalarımı sürdürmekteyim.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu